Aktualności

2015-05-28
Wielki Piknik Rodzinny A.D. 2015
Małe i duuuże bańki mydlane, eksperymenty naukowe, malowanie buziek, przebieranki, kawiarenka, fotościanki, chodzenie po linie, tor przeszkód, trampolina, hamaki-bujaki, gry podwórkowe, zabawy z chustą, makieta miasta, wata cukrowa, eksponaty z Muzeum Techniki, wspólne sadzenie roślin, zbiórka książek dla szpitali dziecięcych, muzyka na żywo, kiermasz rękodzieła, pokazy tresury psów, warzywa z eko-gospodarstwa - to wszystko działo się 27 maja na terenie wokół przedszkola Zielony Latawiec przy Czerniakowskiej.
2015-05-18
Parking na Pikniku 27 maja
Szanowni Państwo, Ze względu na niewielką powierzchnię parkingu przed przedszkolem uprzejmie prosimy o parkowanie aut podczas pikniku 27 maja w miarę możliwości w innych miejscach (miejsca parkingowe wzdłuż ul. Szwoleżerów, parking po drugiej stronie ul. Czerniakowskiej, parking wzdłuż ul. Kawalerii). Dziękujemy!
2015-05-11
Wielka Zbiórka Książek - przynosimy na Piknik 27 maja!
Chcecie umilić czas chorym dzieciom? Od 4 maja 2015 rusza akcja w Warszawie - możecie podarować dzieciom książkę! Wielka Zbiórka Książek w Warszawie zorganizowana przez Zaczytani.org to jedyna w swoim rodzaju okazja do pomocy Małym Pacjentom poprzez zapewnienie im książkowej rozrywki! Przynieś na Piknik do Przedszkola książkę o tematyce dziecięco-młodzieżowej a zostanie ona przekazana wraz z innymi dostarczonymi książkami do placówek medycznych, domów dziecka i hospicjów na terenie całej Warszawy! Razem możemy sprawić, że nuda na długo opuści te miejsca, a w jej zastępstwie pojawi się interesująca lektura, pobudzająca ciekawość świata i pozwalająca zapomnieć o chorobie. Książki będą zbierane do 31 maja 2015. W czerwcu zostaną przekazane Małym Pacjentom w Warszawie. Pośpieszcie się! Nie możemy pozwolić na nudę! Wielka Zbiórka Książek - przynosimy na Piknik 27 maja!
2015-05-07
„Baśń o Korsarzu Palemonie” wg J. Brzechwy.
W maju kolejne spotkanie z cyklu GRAMY LITERATURĘ, tym razem spotkanie z "Baśnią o Królu Palemonie" według wierszowanego opowiadania Jana Brzechwy, ilustrowaną muzyką irlandzką na dudach i fletach. --- Terminy naszych spotkań: Ursynów: 14 maja (godz.9:30 i 10:15) Czerniakowska: 21 maja (godz.9:30 i 10:15) Bemowo: 25 maja (godz.15:30) z rodzicami, 28 maja (godz.15:30) z rodzicami --- Paweł Szymiczek - dudy i flety Marcelina Sowa - prowadzenie, śpiew --- "Płynie okręt przez odmęty, nie zwyczajny - lecz zaklęty. Pokład pusty, burta pusta, poprzez burtę fala chlusta, wicher pędzi go i nagli, chociaż nie ma na nim żagli." --- Król Fafuła Czwarty, przewidująco zatroszczył się, aby po jego śmierci korona przypadła w udziale najmężniejszemu z potomstwa. Czterej królewicze i cztery królewny ubiegają się o tron. Ale tylko jednemu z nich uda się pokonać złowrogiego Kapitana Palemona. Niebezpieczny korsarz od stu lat straszy żeglarzy. Pływa po morzu na przedziwnym statku utkanym z mgły. W dowcipną historię z ojcowską intrygą w tle wciągamy dzieci za pomocą intensywnej zabawy przy muzyce. Towarzyszy ona scenom w pałacu, na dnie morza, wśród chmur oraz pośrodku burzy. Dzięki zaangażowaniu do tańca, zadań rytmicznych, śpiewu, skandowania, odgrywania ról dzieci uważnie przeżywają treść opowiadania. W korowodzie żegnają zmarłego króla, tańczą po irlandzku na pokładzie pirackiego statku, przy delikatnych dźwiękach fletu puszczają podwodne bąbelki, w takt żeglarskiej pieśni pracy wykuwają księżycowy pancerz okrętu, strzelają z niewidzialnych armat do niewidzialnego statku. „Baśń o Korsarzu Palemonie” wg J. Brzechwy.
2015-04-22
Starszaki były w Teatrze "Baj"
Starszaki były w Teatrze
2015-04-13
Zajęcia Adaptacyjne w soboty na Czerniakowskiej
Miło nam poinformować, że od najbliższej soboty 18 kwietnia rozpoczynamy w przedszkolu przy Czerniakowskiej 161 cykl zajęć adaptacyjnych dla najmłodszych. Początek zajęć o godz. 10:00, zapraszamy!
2015-04-09
na Czerniakowską przyszła Wiosna...
...zapraszamy do galerii zdjęć! na Czerniakowską przyszła Wiosna...
2015-03-19
Dogoterapia - Art-Terapia
Drodzy Rodzice, z przykrością zawiadamiamy, że mimo ogromnych starań, obecnie nie jesteśmy w stanie kontynuować w placówce na Czerniakowskiej zajęć z dogoterapii. Dopóki nie będzie możliwości ich wznowienia, zostaną zastąpione art-terapią. Bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację, mamy jednak nadzieję, że nowe zajęcia spotkają się z Państwa akceptacją, a przede wszystkim będą ciekawe, pomocne i skuteczne w pracy z Waszymi pociechami :)
2015-02-06
Włóczykije były wczoraj na super wystawie
Największa w Polsce wystawa budowli z klocków Lego na Stadionie Narodowym zrobiła na naszych Włóczykijach wieeeelkie wrażenie! Na Paniach zresztą też :o) Dzieci z otwartymi buziami przyglądały się makietom. Co nam się najbardziej podobało? Chyba cyrk... i wesołe miasteczko, w którym karuzele kręciły się jak prawdziwe i jeszcze pociągi, jeżdżące po torach...och, wszystko było absolutnie zachwycające, a największy zachwyt wzbudził na Nich ogroooomny Titanic!
2015-02-05
kolejne spotkanie ze zwierzątkami
Tym razem Pani Ania odwiedziła nas z całą gromadą swoich najróżniejszych zwierzaków... od robaczka do ssaczka, znowu dowiedzieliśmy się baaaardzo ciekawych rzeczy i poznaliśmy z bliska całkiem nowe stworzenia :o)

< 123 >