Aktualności

2016-05-25
Dyżur wakacyjny
W okresie wakacji zapraszamy Dzieci na dyżury wakacyjne. Więcej informacji w zakładce ORGANIZACJA - DYŻUR WAKACYJNY
2016-04-28
Sobota 30 kwietnia
W związku z "długim weekendem" w najbliższą sobotę, tj. 30 kwietnia nasze przedszkola nie pracują i wszystkie zajęcia zostają odwołane. Życzymy wszystkim wypoczynku i pięknej pogody na te wolne dni.
2016-02-02
Wspomnienia roku 2015
Końcówka poprzedniego roku kalendarzowego obfitowała w przeróżne wydarzenia w naszym przedszkolu. Zaglądając do zdjęć możemy sobie co nieco przypomnieć... ;)
2015-10-01
Terapia ręki na Bemowie
ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA Z TERAPII RĘKI Zajęcia prowadzone przez panie Dorotę Wiśniewską i Lilianę Nesterenko będą odbywały się: - w środy - w godzinach 15:30 – 16:15 - koszt wynosi 50 zł za 1 zajęcia - terapia może być finansowana w ramach WWR Głównym celem terapii ręki jest usprawnianie motoryki małej dziecka - precyzyjnych ruchów ręki, a przez to osiągnięcie samodzielności w podstawowych czynnościach życia codziennego. ZAPRASZAMY DO KONTAKTU I ZAPISÓW!
2015-09-15
Audycje muzyczne "Od Ucha do Ucha"
Od września znów rozpoczynamy cykl spotkań muzycznych zatytułowany "Od Ucha do Ucha". Pierwsza audycja to "Rytmiczny Wir" i będzie poświęcona instrumentom perkusyjnym. Odkrywać będziemy, że sam człowiek jest perkusją: bije w nim serce, nogi i ręce wciąż pracują w rytmie. Przy bębnie zatańczą jaskiniowcy, przy werblu przemaszerują żołnierze, a przy tamburynach zatańczą tancerki samby. Każdy będzie miał okazję zagrać w zespole z panem Irkiem Martyniukiem - perkusistą, kierownikiem orkiestry samby brazylijskiej "Bloco Central". Terminy naszych spotkań: Czerniakowska: czwartek 17 września Bemowo: środa 23 września Ursynów: poniedziałek 28 września
2015-09-01
Nowy rok szkolny!
W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego przedstawiamy nowy rozkład zajęć naszych przedszkolaków :) Wystarczy zajrzeć do zakładki "Zajęcia grupowe"
2015-06-02
Sobotni Klub Malucha
Zapraszamy na Sobotni Klub Malucha na Bemowie! Mimo długiego weekendu zajęcia odbywają się normalnie. Czekamy! :)
2015-05-11
Wielka Zbiórka Książek zorganizowana przez Zaczytani.org
Chcecie umilić czas chorym dzieciom? Od 4 maja 2015 rusza akcja w Warszawie - możecie podarować dzieciom książkę! Wielka Zbiórka Książek w Warszawie zorganizowana przez Zaczytani.org to jedyna w swoim rodzaju okazja do pomocy Małym Pacjentom poprzez zapewnienie im książkowej rozrywki! Przynieś do Przedszkola książkę o tematyce dziecięco-młodzieżowej a zostanie ona przekazana wraz z innymi dostarczonymi książkami do placówek medycznych, domów dziecka i hospicjów na terenie całej Warszawy! Razem możemy sprawić, że nuda na długo opuści te miejsca, a w jej zastępstwie pojawi się interesująca lektura, pobudzająca ciekawość świata i pozwalająca zapomnieć o chorobie. Książki będą zbierane do 31 maja 2015. W czerwcu zostaną przekazane Małym Pacjentom w Warszawie. Pośpieszcie się! Nie możemy pozwolić na nudę! Wielka Zbiórka Książek zorganizowana przez Zaczytani.org
2015-05-07
„Baśń o Korsarzu Palemonie” wg J. Brzechwy.
W maju kolejne spotkanie z cyklu GRAMY LITERATURĘ, tym razem spotkanie z "Baśnią o Królu Palemonie" według wierszowanego opowiadania Jana Brzechwy, ilustrowaną muzyką irlandzką na dudach i fletach. --- Terminy naszych spotkań: Ursynów: 14 maja (godz.9:30 i 10:15) Czerniakowska: 21 maja (godz.9:30 i 10:15) Bemowo: 25 maja (godz.15:30) z rodzicami, 28 maja (godz.15:30) z rodzicami --- Paweł Szymiczek - dudy i flety Marcelina Sowa - prowadzenie, śpiew --- "Płynie okręt przez odmęty, nie zwyczajny - lecz zaklęty. Pokład pusty, burta pusta, poprzez burtę fala chlusta, wicher pędzi go i nagli, chociaż nie ma na nim żagli." --- Król Fafuła Czwarty, przewidująco zatroszczył się, aby po jego śmierci korona przypadła w udziale najmężniejszemu z potomstwa. Czterej królewicze i cztery królewny ubiegają się o tron. Ale tylko jednemu z nich uda się pokonać złowrogiego Kapitana Palemona. Niebezpieczny korsarz od stu lat straszy żeglarzy. Pływa po morzu na przedziwnym statku utkanym z mgły. W dowcipną historię z ojcowską intrygą w tle wciągamy dzieci za pomocą intensywnej zabawy przy muzyce. Towarzyszy ona scenom w pałacu, na dnie morza, wśród chmur oraz pośrodku burzy. Dzięki zaangażowaniu do tańca, zadań rytmicznych, śpiewu, skandowania, odgrywania ról dzieci uważnie przeżywają treść opowiadania. W korowodzie żegnają zmarłego króla, tańczą po irlandzku na pokładzie pirackiego statku, przy delikatnych dźwiękach fletu puszczają podwodne bąbelki, w takt żeglarskiej pieśni pracy wykuwają księżycowy pancerz okrętu, strzelają z niewidzialnych armat do niewidzialnego statku. „Baśń o Korsarzu Palemonie” wg J. Brzechwy.
2015-04-22
Starszaki były w Teatrze "Baj"
Starszaki były w Teatrze

123 >